piątek, 17 czerwca 2016

Relacja Michała cz. II

Następnego dnia cała grupa wraz z nauczycielami  zorganizowała piknik integracyjny, czego dowodem była wycieczka do Zamku Książ, Palmiarni i na piknik przy Schronisku Andrzejówka w Rybnicy Leśnej.  O 8:45 wyjechaliśmy Busem  linii „C”   na Osiedle Podzamcze, pod ZSI  skąd  zabraliśmy wolontariuszy i ruszyliśmy  pod  zamek Książ. Po kilku minutach jazdy wysiedliśmy na parkingu i przez piękny park doszliśmy do pałacu. Tam  zakupiono bilety wstępu i całą grupą weszliśmy do zamku, gdzie przewodnik przedstawiał  jego historię. W początkowych dziejach  Książ miał burzliwe dzieje. Często przechodził  z rąk do rąk, należał do różnych państw, podczas toczących się tu wojen był niszczony. Obecnie zamek należy do rodu Hochbergów. Najbardziej mi się podobały komnaty, w których było dużo pięknych malowanych obrazów, marmurowe ściany oraz wiele innych eksponatów, oraz tunel. Po zwiedzeniu zamku poszliśmy przez park i łąkę do Palmiarni, która mieści się w Lubiechowie. W palmiarni było bardzo dużo roślin. Około 12:00 wyjechaliśmy do Rybnicy Leśnej, gdzie u podnóża Waligóry znajduje się piękne schronisko Andrzejówka. Na polanie  obok schroniska znajdował się szałas, do którego wiodła pięknie wykoszona ścieżka.
Najbardziej smakowały mi kiełbaski pieczone na ognisku. Na rozległej łące rosło dużo łubinów i drzew. Wolontariusze zorganizowali wiele ciekawych zabaw, w chustę okrągła, oprócz tego, grali w siatkówkę. Tereny są bardzo piękne, bo oddalone od miasta, jest tam cisza i spokój, najbardziej polecane turystom którzy po długiej wyprawie górskiej chcą tu odpocząć i nabrać sił. Około 17:00 zjechaliśmy do Szczawna Zdroju. Tam podziękowaliśmy za udana wyprawę i poszliśmy na kolację. Po której jeszcze poszliśmy na spacer.
Natomiast w sobotę 11 czerwca po zapakowaniu bagaży do samochodu podjechaliśmy na Osiedle Podzamcze. Gdzie  w  budynku ZSI wzięliśmy udział w uroczystości rozdania nagród. Impreza rozpoczęła się od występu uczniów tutejszej szkoły, którzy wykonali trzy piosenki Anny Jantar –„Tyle słońca w całym mieście”, Dwa plus jeden – „Choć pomaluj mój świat” i Majki Jeżowskiej -„Najpiękniejsza w klasie”. Po występie miało miejsce przemówienie dyrektora szkoły. Następnie  poszliśmy na górę, gdzie odbył się wernisaż wystawy prac, wykonanych przez uczestników z całej  Polski, wszystkie prace były wykonane różnymi technikami.  Po  wystawie miało miejsce rozdanie nagród uczestnikom, bardzo się cieszyłem gdy dostałem nagrodę, był tam katalog, farby i pastele.
Wycieczkę długo będę wspominał :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zwierzęta całego świata

Oto nasze prace zgłoszone do XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Magiczne okienko". Temat konkursu to "Zwierzęta całe...