czwartek, 5 grudnia 2013

ANDRZEJKI!


GROSIK NA SZCZĘŚCIE
Każdy z uczestników wróżenia ma monetę, 1 grosz. Na podłodze kładziemy linę,  której nie wolno przekroczyć, a z której się rzuca. Przed linią stawiamy pudełeczko.Uczestnicy po kolei stają na linii, myślą o swoim marzeniu, chuchają na grosik i rzucają nim do pudełka. Jeśli trafią - marzenie spełni się w przyszłym roku. Jeśli nie trafią, to oznacza, że muszą jeszcze poczekać.

WRÓŻBY Z KARTAMI 
Na stoliku rozłożone są karty, każdy wybiera jedną z nich. Karty mają swoje znaczenie:) m.in.

7 - szykują się niespodzianki.

9 - możesz trochę się nudzić, narzekać. Rzeczywiście te najlepsze dni wciąż przed Tobą. To co masz zrobić jutro - zrób dziś !

10 - karta wróży ci wiele rozrywek. Jakieś miłe spotkanie, dyskoteka, ciekawy film w kinie.

Walet - nie szalej podczas zabaw - możesz złamać nogę!

Dama - rok będzie pracowity i trzeba będzie zrezygnować z niektórych przyjemności.

Król - nie wywołuj niepotrzebnych spięć i ni kłóć się z koleżanką lub kolegą.

AS - dobre pomysły i pracowitość doczekają się uznania 
Buty. 
Aby dowiedzieć się, która z grona wróżących wyjdzie pierwsza za mąż, należy buty z lewej nogi ustawić rzędem w kącie pokoju. Ostatni w kolejce przestawiany jest na początek i właścicielka buta, który pierwszy dotknie progu lub wyjdzie za drzwi jako pierwsza wyjdzie za mąż.


Serce
Wyciąć serce z papieru i wypisać na nim imiona, odwrócić kartkę i szpilką przebić serce imię przebite to imię przyszłego męża, jeżeli szpilka trafi na poste miejsce - trzeba czekać do następnego roku.
Obieranie jabłek
Należy wybrać tyle jednakowej wielkości jabłek, ile jest uczestniczek zabawy. Każda z nich obierając jabłko stara się uzyskać jak najdłuższą, nieprzerwaną ostrużynę. Która wygra, ta będzie najdłużej chodzić ze swoim chłopakiem. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zwierzęta całego świata

Oto nasze prace zgłoszone do XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Magiczne okienko". Temat konkursu to "Zwierzęta całe...